Fudbaleri Lajpciga pobedili su u subotu uveče u Dortmundu domaću Borusiju sa 3:2, u utakmici 14. kola Bundeslige.

Lajpcig je poveo u 32. minutu autogolom Ramija Bensebainija, a izjednačio je Niklas Zule u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena.

U tim trenucima Borusija je već igrala s igračem manje, jer je od 15. minuta Mats Humels bio isključen crvenim kartonom zbog grubog starta.

Gosti su ponovo poveli u 54. minutu golom Kristofa Baumgartnera, a prednost je udvostručio Jusuf Poulsen u prvom minutu nadoknade vremena. Dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Niklas Fulkrug.

Lajpcig je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno devetu u ligi i četvrti je na tabeli sa 29 bodova. Dortmund je u poslednje dve utakmice bez pobede i zauzima peto mesto sa 25 bodova.

Ranije u toku dana je i drugi nemački velikan, minhenski Bajern pretrpeo poraz, još teži od „milionera“, pošto ga je Ajntraht pobedio 5:1.

Golove za tim iz Frankfurta davali su Marmuš (12. minut), Dina Ebimbe (31. i 50. minut), Larson (36. minut) i Knauf (60. minut), dok je utešni pogodak za poraženi tim bio delo Džošue Kimiha u 44. minutu.