Fudbaleri Intera pobedili su Udineze u meču 15. kola italijanske Serije A sa 4:0.

Simone Inzagi je pravi streptomicin za ekipu iz Udina jer je u 15 utakmica upisao 12 pobeda protiv „zebri“. Čitav posao u meču Inter je završio u razmaku od samo sedam minuta u prvom poluvremenu, ali je Lautaro Martinez stavio šlag na tortu u 85. minutu.

Hakan Čalhanoglu je sigurno realizovao penal za 1:0 u 37. minutu, Federiko Dimarko je bio precizan u 42. za 2:0, dok je Markos Tiram u 44. bio neumoljiv za 3:0.

Čalhanoglu je sebi pripisao i asistenciju za drugi pogodak Intera, dok je Henrik Mhitarijan namestio treći.

Lautaru Martinezu nije bio potreban asistent, pošto je u 85. minutu sve uradio sam. Oduzeo je loptu Pajeru, povukao je i onda raspalio po njoj sa dvadesetak metara postavivši konačan rezultat.

To je Argentincu bio 14. gol ove sezone, ima ih sam više nego ceo tim Udinezea (12), dok je Inter iskoristio polovinu šuteva koje je uputio u okvir gola „zebri“.

Inter je jedan od retkih timova koji je crno-belima dao četiri gola, a gosti su na „Đuzepe Meaci“ bili realno konkurentni samo u prvih pola sata.

Sve se rapidno raspalo nakon što je Martinez pao u šesnaestercu Udinezea, a sudija Marko Di Belo pokazao ka beloj tački.

Inter se ovom pobedom popeo na čelo tabele u Seriji A sa 38 bodova, ostavivši iza sebe Juventus na 36 bodova. Udineze ima 12 bodova i zato zauzima 16. mesto u Italiji.