Fudbaleri Lajpciga pobedili su u gostima ekipu Kelna sa 4:2 (2:1) u poslednjoj utakmici 29. kola Bundeslige.

Tako su se izabranici trenera Julijana Nagelsmana donekle iskupili za prošlonedeljni kiks i osvajanje boda u meču sa ekipom Herte (2:2).

Ovaj meč je bio vrlo bitan za Lajpcig koji je sa nova tri boda ostao u trci za drugo mesto sa Borusijom iz Dortmunda za kojom zaostaje svega dva boda.

Uz to, uspeli su da zadrže prednost nad Borusijom Menhengladbah i Bajerom iz Leverkuzena, ali nas do kraja šampionata svakako očekuje interesantna borba.

Keln je poveo u sedmom minutu pogotkom Ihona Kordobe, ali do odlaska na poluvreme gosti su uspeli da načine preokret.

Prvo je Patrik Šik u 20. minutu izjednačio na 1:1, da bi 18 minuta kasnije mrežu domaćina zatresao i Kristofer Nkunku.

Najbolji strelac lige, Timo Verner, postigao je svoj 25. ovosezonski gol u Bundesligi i to u 50. minutu, posle sjajnog ispucavanja golmana Gulašija, da bi pet minuta kasnije Keln smanjio na 2:3 preko Entonija Modestea.

Ipak, samo dva minuta kasnije sve je bilo rešeno kada je bivši fudbaler zagrebačkog Dinama, Dani Olmo pogodio za konačnih 2:4.

U 73. minutu sudije su dosudile penal za Keln, ali su pregledavanjem VAR snimka poništili prvobitnu odluku, pa se rezultat nije promenio.