Fudbaleri Lacija i Verone odigrali su nerešeno 1:1 u meču 21. kola italijanske Serije A.

Akteri meča bila su i dvojica srpskih reprezentativaca Sergej Milinković-Savić i Darko Lazović.

Sergej je odigrao ceo meč za Lacio, Lazović je zamenjen u 80. minutu ali je dotle uspeo da upiše asistenciju.

Lacio je poveo pred poluvreme, kada su u 45. minutu kominovali Danilo Kataldi i Pedro.

Pedro je primio loptu na 12, 13 metara od gola u sredini, ispred njega je bio Dijego Kopola.

Španac je prvo krenuo udesno, pa se okrenuo i iz okreta šutirao precizno pored čuvara u mrežu gola Verone za 1:0.

Verona je izjednačila u 51. minutu kada je Lazović iz slobodnog udarca poslao idealan centaršut svom saigraču Sirilu Ngongeu, pa Belgijancu nije bilo teško da glavom zakuca loptu u mrežu.

lacio, sergej milinkovic savic

Darko je tokom meča pogodio i okvir gola rivala, samo dva minuta posle datog gola, ali mu je za pogodak falilo sreće, baš kao i Veroni da odnese ceo plen sa utakmice.

Lacio je kiksom ugrozio svoje četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone, pošto je sa 39 bodova, samo bod ispred Atalante, dok je Verona sa 14 bodova u zoni ispadanja na 18. mestu.

20.45 Salernitana – Juventus

BONUS VIDEO VAR poništio spektakularan gol Danijela Aleksića, majstoriju „rabonom“ kakva se retko viđa