Fudbaleri Lacija i Intera ostvarili su pobede u petom kolu Serije A. Lacio je na "Olimpiku" bio bolji od Bolonje (2:1), dok je Inter sa 2:0 slavio kao gost protiv Đenoe.

Tim Siniše Mihajlovića je tako doživeo i četvrti poraz ove sezone u prvenstvu Italije, dok je Lacio drugom pobedom u pet kola stigao do desete pozicije, a reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić nije igrao zbog povrede.

Sve se u Rimu dogodilo u drugom poluvremenu. Bolonja je, istina, postigla pogodak preko Matijasa Svanberga, ali je on opravdano pošišten zbog faula koji je prethodio u toj akciji.

U nastavku, Lacio je u 54. minutu poveo preko Španca Luisa Alberta.

Sjajno je krenuo u solo prodor, a potom je snažno šutirao sa nekih 14 metara, lopta je završila pod prečkom i Rimljani su poveli.

„Zlatna kopačka“ Evrope za prošlu sezonu, Ćiro Imobile, upisao se u listu strelaca u 76. minutu. Odlično je reagovao glavom na ubačenu povratnu loptu sa leve strane i to je bilo 2:0.

U finišu, dosta drame, prvo je De Silvestri u prvom minutu nadoknade smanjio na 2:1, a onda su gosti tražili i penal u dva navrata.

Utisak je da je Bolonja oštećena u finišu i da je arbitar mogao da pokaže na belu tačku posebno nakon igranja rukom od stane Aćerdija.

Ranije, Inter je do bodova u Đenovi došao golovima u drugom poluvremenu.

Strelci za nero-azure bili su Romelu lukaku u 64. i Danilo D’Ambrosio u 79. minutu.