Portugalac se "povampirio", sa tri prelepa gola doneo veliki trijumf protiv Totenhema.

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Totenhem rezultatom 3:2 u meču 29. kola engleske Premijer lige uz tri gola Kristijana Ronalda.

Portugalac je već u 12. minutu naterao navijače da u neverici poskoče sa stolica, pošto je sa preko 20 metara raspalio po lopti i gotovo pocepao mrežu „pevaca“. U 35. minutu poravnao je Hari Kejn sa penala, ali je tri minuta kasnije Ronaldo ponovo zatresao mrežu, i to nakon fantastičnog pasa Nemanje Matića za Sanča po levoj strani, koji je potom asistirao najboljem igraču svog tima.

No, jedan od najvećih problema Junajteda ove godine, kapiten Hari Megvajer, ponovo je „odigrao za protivnika“ i u 72. minutu krajnje nespretno jedan centaršut skrenuo u mrežu nakon centaršuta Regelona.

No, devet minuta pre kraja utakmice nakon kornera Ronaldo je glavom, uprkos kontaktu, i to u padu, uspeo da loptu udari tako da je ona završila u mreži.

Ovom pobedom Junajted se vratio na četvrto mesto sa 50 osvojenih bodova, ali i uz četiri utakmice više od Arsenala, koji ima 48.

Totenhem je sa 45 na sedmom mestu, i ako ovako nastave, „pevci“ naredne sezone neće igrati u Evropi.