Završeni su revanš mečevi 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pa je poznato i ko će zaigrati u trećoj rundi razigravanja za plasman u elitno takmičenje.

Šerif je u revanšu pobedio Alaškert sa 3:1, i ukupnim rezultatom 4:1 prošao je dalje, iako su od 10. minuta gubili od gostiju iz Jermenije preko Aleksandra Glišića.

Preokret su doneli Gustav Dulant u 15. i Silva Enrike u 23. minutu, dok je Sebastijen Til tri minuta pre kraja sa penala doneo 3:1.

Šerif će u trećem kolu kvalifikacija odmeriti snage sa Crvenom zvezdom, dok će Alaškert za Ligu Evrope igrati protiv Kairata.

U ostalim mečevima, Nefči je na svom terenu poražen od Olimpijakosa 1:0, pa je tako grčki velikan sa 2:0 prošao u treću rundu, Kluž je i drugom pobedom (ovog puta 2:0) nad Linkoln Red Impsima stigao do trećeg kola ukupnim rezultatom 4:1.

Danski Midtjiland je sa 2:1 bio bolji od Seltika nakon produžetaka, pošto je za 90 minuta igre rezultat bio 1:1. Ipak, domaći sastav je uspeo da dođe do pogotka u 94. minutu i obezbedi mesto u trećoj rundi, dok će Seltik u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Dalje su prošli i PSV, koji je nakon 5:1 u Ajndhovenu slavio protiv Galatasaraja sa 2:1, Ludogorec pobedom nad Murom od 3:1, Jang Bojs, koji je sa 3:2 bio bolji od Slovana iz Bratislave, kao i Slavija iz Praga, koja je protiv Rapida u Beču izgubila 2:1, da bi u Pragu zabeležila trijumf 3:2.