Fudbaler Ajntrahta Filip Kostić postao je jedan od retkih Srba kojima je pošlo za rukom da dvaput matiraju golmana Barselone.

On je to uradio u četvrtak uveče u meču Ajntrahta i Barse, u kom je nemački klub pobedio sa 3:2.

Kostić je dao prvi gol u četvrtom minutu sa penala, posle faula Erika Garsije nad Jesperom Lindstromom.

Zatim je u 37. minutu asistirao za bombu Rafaela Santos Borea, da bi u 67. minutu svojim „metkom“ dokrajčio Barsu.

Deset godina ranije, dva gola protiv katalonskog giganta postigao je i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Dejan Lekić.

Lekić je tada igrao za Osasunu i 11. februara 2012. je identičnim rezultatom, 3:2, tim iz Pamplone savladao ekipu sa stadiona Kamp Nou.

Lekić je najpre pogodio bliži ugao gola Barse, bez oklevanja i iz prve kada mu se već otvorio prostor, a onda je pronašao rupu u odbrani između dvojice igrača i iz peterca zakucao loptu u mrežu.

Zanimljivo je da je od srpskih igrača protiv Barselone bio strelac i Nemanja Motika. Mladi igrač Bajerna je decembra prošle godine dao dva gola Barsi u Ligi šampiona za mlade.

Katalonskom gigantu su od Srba golove davali i Milinko Pantić i Bratislav Živković.

Prvi je dao čak četiri pogotka za Atletiko Madrid 1997. i bio poražen, dok je Živković iste godine u Kupu pobednika kupova zatresao mrežu Barselone u porazu Crvene zvezde (1:3).

BONUS VIDEO: Fudbaler Borusije se povredio u 1. minutu i u suzama napustio teren