Veliki trijumf Kostarike.

Fubalska reprezentacija Kostarike poslednji je učesnik Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je u poslednjoj utakmici interkontinentalnog baraža između KONKAKAF zone i Okeanije, savladala Novi Zeland sa 1:0.

Trenutak odluke dogodio se nakon samo tri minuta igre, kada je Džoel Kembel asistenciju Dževisona Beneta pretvorio u 1:0 preciznim šutom uz desnu stativu.

U 39. minutu Novi Zeland je stigao do gola, ali je pogodak Krisa Vuda poništen zbog ofsajda.

Do kraja meča Novozelanđani su ostali sa deset igrača, pošto je Kosta Barbaruses u 69. minutu dobio direktan crveni karton samo devet minuta pošto je ušao u igru.

Rezultat je ostao 1:0, a Kostarika obezbedila prolaz dalje i mesto u grupi E, gde će igrati protiv Španije, Nemačke i Japana.

BONUS VIDEO Piksi o Joviću i Realu: Ili ću zvati ja Ančelotija, ili on mene