Fudbaleri Real Madrida pobedom od 2:0 nad gradskim rivalom Atletikom vratili su se u trku za šampionsku titulu u španskoj Primeri.

„Jorgandžije“ su u meč ušle sa šest bodova viška uz meč manje, pa je pobeda nad gradskim rivalom značila i šansu da pobedama nad Seviljom i Levanteom u odloženim utakmicama prva dva kola razliku uveća na ogromnih 12 bodova.

No, Real ne bi bio Real kada bi već u 13. kolu prepustio pitanje titule, pa je već preko Karima Benzeme u 10. minutu imao prvu šansu, ali je pogodio stativu. Pet minuta kasnije, Toni Kros je centrirao a Kazemiro loptu nakon kornera sproveo u mrežu za 1:0, uz malu pomoć golmana Atletika Jana Oblaka, koji se nešto lošije postavio.

To je bilo sve od uzbuđenja u prvom poluvremenu. Atletiko je preko Tomasa Lemara mogao da dođe do izjednačenja, ali je Tibo Kurtoa uspeo da ga omete u nameri da situaciju „jedan na jedan“ pretvori u gol. Kazna je usledila u 63. minutu. Opalio je Dani Karvahal nakon odbitka sa preko 20 metara, lopta je pogodila stativu, a potom se od Oblakova leđa odbila u mrežu za konačnih 2:0.

To je preseklo igrače Dijega Simeonea, čija ekipa je izgledala izuzetno loše, pa je Real bez ikakvog problema priveo meč kraju i prišao rivalu na tri boda zaostatka, uz podsetnik da „kraljevski klub“ ima takođe jedan odložen meč.