Kilijan Mbape
Kilijan Mbape; Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Najgorih 20 minuta u karijeri doživeo je Mbpae protiv Monpeljea u francuskoj ligi.

Fudbaleri Pari Sen Žermena jesu slavili protiv Monpeljea sa 3:1 u domaćem prvenstvu, ali su ostali bez Kilijana Mbapea i to na tri nedelje.

Mbape je uspeo da u prvih 20 minuta utakmice promaši dva penala i prazan gol, a nakon svega je doživeo povredu mišića i morao je da napusti teren.

Iz tabora PSŽ-a loše vesti su potvrđene, a Mbape će propustiti utakmice protiv Tuluza i Monaka u francuskom prvenstvu, kao i meč sa Olimpikom iz Marseja u Kupu Francuske. Pored toga trebalo bi da propusti i prvi okršaj osmine finala Lige šampiona u kom njegov tim igra protiv Bajerna u Parizu.

Osim Mbapea, meč sa Monpeljeom je u prvom poluvremenu završio i štoper Serhio Ramos, ali bi on uskoro trebalo da bude spreman za povratak na teren.

Revanš osmine finala Lige šampiona igra se 8. marta do tada bi Mbape već trebalo da se vrati u pun pogon.