Fudbalska utakmica Hrvatska vs Slovenija
Fudbalska utakmica Hrvatska vs Slovenija Foto:REUTERS/Antonio Bronic

Reprezentacija Hrvatske je neprijatno iznenadila svoje navijače i odigrala samo 2:2 na svom terenu protiv Slovačke u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Hrvati su na taj način prepustili prvo mesto Rusiji koja sada ima dva boda više i sudbinu u svojim rukama.

Dva puta su Hrvati stizali prednost Slovačke. Prvo su gosti došli do prednosti golom Šranca u 20. minutu koja je trajala samo pet minuta, jer je Kramarić postigao gol za izjednačenje.

Kada su svi mislili da je to konačan rezultat prvog dela, usledio je potpuni šok, jer je Haraslin u poslednjim trenucima doneo novu prednost Slovacima.

Krenula je Hrvatska u ofanzivu u nastavku i do izjednačenja došla preko Luke Modrića u 71. minutu iz slobodnog udarca.

Došli su Hrvati i do preokreta u 83. minutu golom Vlašića, ali je posle gledanja VAR-a dosuđen ofsajd.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je Hrvatima ostao samo bod.

To je iskoristila Rusija koja je pobedila Sloveniju na gostovanju sa 2:1 golovima Divejeva i Džikije u 28. i 32. minutu, a strelac za Sloveniju je bio Iličić u 40.

Hrvatska i Rusija če se sastati u poslednjem kolu, a Rusima će u tom meču odgovarati i jedan bod.

Rezultati grupe H

Kipar – Malta 2:2 (1:0)

Hrvatska – Slovačka 2:2 (1:2)

Slovenija – Rusija 1:2 (1:2)

Gledajte Srbiju uz SBB i EON pakete

Utakmice Srbije u kvalifikacijam za Svetsko prvenstvo 2022. godine mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta.

BONUS VIDEO  Bajro Župić: Istina o „mercedesu“, tramvaju i dolasku u Partizan