Aleksandar Mitrović Foto:Reuters/Peter Cziborra

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović postigao je prvi i drugi pogodak u sezoni za Fulam i to protiv Liverpula.

Mitrović je imao prvu šansu na meču već u 49. sekundi kada je primio loptu na nešto više od 30 metara, povukao je i šutirao po zemlji pored gola.

U šansi se srpski igrač našao i na isteku pola sata igre, kada je temenom glave probao da sprovede loptu u mrežu iz kornera.

Prethodno je Kebano pretio, a Liverpul je uspeo da postigne i pogodak preko Luisa Dijaza, poništen odmah zbog ofsajda u kom se našao Endi Robertson.

Mitrović je i u 31. minutu umalo bio na lopti, kada mu je podigao Kebano, a onda je glavom zatresao mrežu u 33. minutu.

Dočekao je centaršut na drugoj stativi, bio snažniji od svog čuvara i na savršen način otvorio novu sezonu u Premijer ligi.

Fulam, koji je pre toga, rekordom vratio u elitno takmičenje, poveo je tim pogotkom sa 1:0 protiv tima koji pretenduje na titulu u engleskom šampionatu.

„Redsi“ su uspeli da izjednače u nastavku pogotkom Darvina Nunjeza, ali je onda usledio novi šou srpskog igrača koji je u 70. minutu krenuo u prodor pored Virdžila van Dajka.

Izdriblao ga je, Van Dajk ga je oborio i Mitrović je faul za penal koji je odlučio da izvede sam.

Šutirao je u donji desni ugao gola Alisona Bekera i čuvar mreže Liverpula je još jednom bio nemoćan za 2:1.

BONUS VIDEO: Aleksandar Mitrović pisao istoriju, 42. i 43. gol u sezoni