Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu ekipu Kaljarija sa 2:0 u meču 19. kola italijanske Serije A.

Tim iz Torina je poveo posle gola glavom Mojzea Kina u 40. minutu, a konačan rezultat je postavio Federiko Bernardeski u 83. minutu.

Juventus je peti na tabeli Serije A sa 34 boda, a Kaljari je pretposlednji, 19. sa 10 bodova.

Naredno kolo Serije A na programu je u januaru, kada će Juventus dočekati Napoli, dok će Kaljari gostovati Sampdoriji.

Đenoa i Atalanta odigrali su večeras nerešeno 0:0.

Ekipa iz Bergama zauzima četvrto mesto sa 38 bodova, dok je Đenoa u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 11 bodova.

Atalanta u sledećem kolu dočekuje Torino, a Đenoa gostuje Sasuolu.

Utakmica između Udinezea i Salernitane odložena je zbog eksplozije koronavirusa u gostujućem sastavu, pa je ostalo da čelnici saveza odrede kada će biti odigran novi meč.