Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras na svom terenu ekipu Sautemptona sa ubedljivih 9:0, u utakmici 22. kola Premijer lige.

Sautempton je već u drugom minutu ostao sa igračem manje na terenu pošto je Aleksandre Jankevic dobio direktan crveni karton i tako olakšao posao Junajtedu koji je do kraja prvog poluvremena rešio pitanje pobednika.

Aron Van-Bisaka je u 18. minutu pogodio za 1:0, prednost Junajteda duplirao je Markus Rašford u 25, a posle autogola Jana Bednareka u 34. minutu na semaforu je pisalo 3:0. Tačku na prvo poluvreme stavio je Edinson Kavani pogotkom u 39. minutu.

Junajted se tu nije zaustavio pošto je i u drugom poluvremenu postigao još pet puta pogađao mrežu Sautemptona.

Seriju je započeo Antoni Marsijal u 69. minutu, a potom su pogađali i Skot Mektomini u 71, Bruno Fernandeš u 87. iz penala, da bi se Marsijal drugi put u strelce upisao u 90. minutu. Konačnih 9:0 postavio je Danijel Džejms u 93. minutu.

Junajted je upisao 13. pobedu u šampionatu i drugi je na tabeli sa 44 boda, koliko ima i prvoplasirani Mančester siti, dok je Sautempton na 12. poziciji sa 29 bodova.

Fudbaleri Kristal Palasa slavili su u gostima protiv Njukasla sa 2:1. Palas je sada 13. na tabeli sa 29 bodova, dok je Njukasl na 16. mestu sa 22 osvojena boda.

Džondžo Šelvi je u drugom minutu doveo Njukasl u vođstvo, ali je Kristal Palas vrlo brzo preokrenuo rezultat. Prvo je Džajro Ridevald u 21. minutu izjednačio na 1:1, a pobedu gostima doneo je Geri Kejhil u četiri minuta kasnije.