Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Njukasl rezultatom 3:1 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa engleske Premijer lige.

Junajted je stigao u vođstvo u 30. minutu nakon udarca Markusa Rašforda i slabe intervencije golmana gostiju Karla Darloua.

Gosti su uzvratili šest minuta kasnije.

Alan Sen-Maksim je sjajno šutirao sa dvadesetak metara i iznudio korner, da bi posle ubacivanja lopte uhvatio polu-volej i izjednačio na 1:1.

Novi kiks odbrane Njukasla doneo je drugi gol Junajtedu u 57. minutu, a strelac je bio Danijel Džejms, a pitanje pobednika rešio je Bruno Fernandeš.

Portugalac je u 75. minutu precizno izveo penal kome je prethodio start Džoa Viloka nad Markusom Rašfordom.

Nemanja Matić odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav, a debi u Premijer ligi zabeležio je sedamnaestogodišnji napadač Šola Šortajr koji je u 89. minutu zamenio Rašforda.

Junajted se vratio na drugo mesto gde ima deset bodova manje od gradskog rivala Sitija, dok je Njukasl na 17. mestu sa 25 bodova, samo tri više od Fulama koji je prvi tim „ispod crte“.