Ako se po jutru dan poznaje...

Period koji je proveo u Real Madridu Luka Jović će pokušati da zaboravi što pre, a prve utakmice u dresu Fjorentine pokazuju da bi boravak u Toskani mogao da bude pun pogodak.

Naime, samo tri utakmice su bile potrebne nekadašnjem napadaču Crvene zvezde da izazove pravi haos među navijačima „viole“, pošto je na ta tri meča postigao – sedam golova.

Prvo je protiv Real Vićence postigao četiri gola u trijumfu 7:0, potom je protiv Sanvitezea bio precizan dva puta (6:0), da bi potom protiv Trenta nastavio da trese mreže.

Fjorentina je slavila 4:1, a Jović je postigao pogodak iako je na terenu proveo samo 16 minuta. On je u igru ušao u 74, a šest minuta kasnije akciju svog tima krunisao plasiranom loptom u mrežu.