Posle remija bez golova u San Sebastijanu na startu La Lige, trener Reala Zinedin Zidan odlučio je da napravi određene izmene za duel sa Betisom u Sevilji.

Jedna od njih je bila i odluka da u startnih 11 bude i Luka Jović, koji nije postigao gol, ali je uticao da kraljevski klub pobedi – 3:2.

Naime, srpski reprezentativac koji je bio starter u dresu Reala prvi put od januara ove godine, iznudio je isključenje Emersona u 67. minutu, jer ga je Brazilac oborio kao poslednji igrač odbrane.

Nedugo posle tog momenta, Zidan je srpskog napadača izveo iz igre.

Inače, sam rezultat pokazuje da se Real mučio da osvoji tri boda, iako je poveo golom Valverdea u 14. minutu.

Mandi u 35. i Vilijam Karvaljo u 37. minutu su preokrenuli rezultat u korist Betisa.

Nesrećni Emerson je pre isključenja pogodio svoju mrežu u 48. minutu, a konačnih 3:2 postavio je Ramos sa bele tačke osam minuta pre kraja.