Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta izbegli su poraz na meču protiv Štutgarta golom Filipa Kostića, ali je ovaj tim mogao i do pobede preko Luke Jovića.

Na nesreću Ajntrahta, Jovićev pokušaj makazicama je otišao preko prečke. Prethodno, bivši napadač Real Madrida je mogao u jođ nekoliko navrata da se upiše u strelce, ali je promašio pokušaj glavom, a nije bilo gola ni nakon jednog sjajnog solo-prodora.

Bilo bi možda sve drugačije da je u 55. minutu priznat prvi Kostićev gol na meči, ali je ostalo 0:0 nakon što je sudija sa zakašnjenjem pokazao da je bio ofsajd na početku akcije. U 68. minutu Kalajdžić je pogodio za 1:0 u korist Štutgarta, no samo 60 sekundi kasnije Jovićev šut je izblokiran, lopta je stigla do Kostića koji ju je smestio u mrežu.

Mogao je Jović potom da donese pobedu, ali nije iskoristio nijednu od gore opisanih situacija, pa je ostalo 1:1.

Ajntraht je trenutno četvrti na tabeli sa 43 boda, i predstoji mu borba za plasman u Ligu šampiona, dok je Štutgart deveti na tabeli sa deset bodova manje.

U poslednjem meču večeri Borusija je poražena od Bajerna nakon preokreta 4:2, uz tri gola  Roberta Levandovskog.

Halan je sa dva gola za devet minuta doneo veliku prednost svom timu, ali je Levandovski do 44. minuta izjednačio, da bi on i Gorecka u poslednja dva minuta meča doneli i preokret.