Promašio je pre dve nedelje penal protiv Dalasa, ali se do sada već iskupio.

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija pobedili su Vankuver Vajtkeps sa 5:2, a Dejan Joveljić, srpski reprezentativac bio je asistent za gol svog tima.

On je oduševio Los Anđeles, najpre sjajnim driblingom ulevo, a onda nesebičnim dodavanjem za laganu egzekuciju Efraina Alvareza u 89. minutu.

Pre dve nedelje je promašio jedanaesterac u porazu od Dalasa 0:1, a koji dan kasnije bio je strelac protiv Gvadalahare.

Galaksi je poražen od Sporting Kanzas Sitija u međuvremenu, ali je u noći između subote i nedelje Joveljić opet „proradio“.

Nije postigao pogodak što je navikao navijače da radi već četiri meseca, već je asistirao na veoma atraktivan način.

Sem Grendsir je doveo Galaksi u vođstvo u 12. minutu, Havijer Čičarito Ernandez je duplirao prednost „panjenkom“ s penala u 20, a onda je u 30. asistirao za gol Viktora Vaskeza.

Rajan Gould je u 38. smanjio na 3:1, da bi Grendsir preciznom „kiflom“ sa 16 metara povećao na 4:1.

Tosan Rikets je opet vratio svoj tim u igru na 20 minuta pre kraja utakmice, da bi Joveljić i Efrain Alvarez overili trijumf.

BONUS VIDEO: Kilijan Mbape – najplaćeniji fudbaler današnjice