Fudbaler Vojvodine Đorđe Đurić žustro je startovao na Veljku Nikoliću i dobio crveni karton.

Relativno miran meč 34. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Vojvodine, na stadionu „Rajko Mitić“ pretvorio se u grublju igru u drugom poluvremenu.

Tada je prvi žuti karton dobio Slavko Bralić, a onda je potez Đurića iznenadio sve na klupi i u ekipama oba kluba.

Nikolić je krenuo da trči kontru i probao je da gurne loptu pored Đurića, jer je nameravao da ga zaobiđe i nadtrči.

Đurić je visoko podigao nogu i u visini kuka, ili malo ispod udario Nikolića. Probao je time da ga zaustavi na putu ka svom golu, ali je izazvao burnu reakciju.

Prvi je Dejan Stanković, trener Zvezde počeo da negoduje, ubrzo je pritrčao i Milan Borjan, golman domaćih.

Kapiten Zvezde probao je da se obračuna sa Đurićem, a sudija Danilo Grujić pokazao je igraču Vojvodine direktan crveni karton.

Tako je Vojvodina od 61. minuta igrala sa desetoricom u polju, a u tom trenutku je Zvezda već vodila 1:0 autogolom Saničanina iz 13. minuta susreta.