Fudbaleri Poljske odigrali su nerešeno sa Češkom u osmom kolu grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Poljaci su tim remijem ostali bez plasmana na Evro naredne godine, pošto im je bila potrebna pobeda da bi mogli da se nadaju preskakanju Čeha.

Ni pobeda im ne bi garantovala prolaz dalje, jer Česi imaju utakmicu manje i igraju je sa Moldavijom. Evropsko stoga neće videti ni Robert Levandovski, jedan od najboljih napadača današnjice.

Njegovu reprezentaciju skupo su koštali septembarski poraz od Albanije (2:0), prvoplasirane u grupi sa 14 bodova, junski poraz od Moldavije (3:2), ali i martovski poraz od Čeha (3:1).

Kada je reč o revanšu sa Česima, Poljaci su dobro krenuli i poveli su u 38. minutu kada je Jakub Potrovski pogodio metu za 1:0.

Međutim, kao i više puta do sada, Poljska nije uspela da sačuva prednost do kraja, niti da je uveća, pa je Tomaš Souček iz Vest ema uspeo da poravna rezultat u 49. minutu.

Nije Poljskoj vredelo ni više šuteva na gol, niti činjenica da je nešto više držala loptu u nogama i imala Levandovskog u postavi.