Fudbaleri Javora pobedili su Metalac sa 2:1 dok su Zlatibor i Inđija remizirali 2:2 u utakmicama 30. kola Superlige Srbije.

Javor je poveo u 13. minutu golom Luke Lukovića, a prednost je udvostručio Filip Pavišić u 20. minutu. Konačan rezultat postavio je Milan Jokić golom iz jedanaesterca u 51. minutu.

Ekipa iz Ivanjice je drugo poluvreme igrala sa desetoricom, pošto je Nikola Tričković dobio drugi žuti karton u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Javor je ostvario 10. pobedu u ligi i popeo se na 12. mesto na tabeli sa 37 bodova. Metalac je u poslednje četiri utakmice bez pobede, a posle 10. poraza zauzima 11. mesto na tabeli sa 38 bodova.

Što se tiče meča Zlatibora i Inđije, Zlatiborci su poveli golom Vasilija Janjića u 35. minutu, a preokret Inđiji doneo je dvostruki strelac Nebojša Bastajić.

On je izjednačio u 38. minutu, a dva minuta kasnije doneo je prednost od 2:1 golom iz jedanaesterca.

Bod domaćima obezbedio je Stefan Vukić pogotkom u 87. minutu.

Inđjija zauzima 17. mesto na tabeli sa 30 bodova, a Zlatibor je 18. sa 22 boda.

Utakmice u Gornjem Milanovcu i Užicu trebalo je da budu odigrane u sredu, ali su odložene na jedan dan zbog snega na terenima.