Marijus Šumudika, Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DELLA VALLE

Crvena zvezda pobedila je Kluž i u revanšu plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope, ali se jedan detalj posebno izdvojio.

Crveno-beli su, posle beogradskih 4:0, slavili sa 2:1 u Klužu, a Marijus Šumudika, trener rumunskog kluba mogao je samo da bude kao „pokisao“ posle 180 minuta.

Oko pola sata je posle beogradskog meča kritikovao svoje igrače i na njih prebacivao krivicu, a onda je sam ispao tragičar.

Na početku drugog poluvremena uveo je rezervnog golmana Kristijana Balgradeana i ovaj je u 53. minutu kiksirao za gol Zvezde.

Loše je ispucao loptu, ona je stigla do Pavkova, a napadač crveno-belih ju je sproveo u mrežu. Posle toga je u prenosu snimljen kiselog izraza lica, svestan da njegov tim neće meći do kraja da napravi čudo.

Na kraju meča su ga navijači čak i izviždali. Zvezda je posle 180 minuta dvomeča sa Klužom peti put zaredom otišla u neko od dva najjača evropska takmičenja.