Fudbaleri Olimpije iz Ljubljane pobedili su Celje u finalu Kupa Slovenije sa 2:1, a junak trijumfa bio je Đorđe Ivanović.

Nekadašnji ofanzivac Partizana izrastao je u lidera Olimpije, to je potvrdio golom i asistencijom.

Doneo je vođstvo u 32. minutu, a posle izjednačenja Celja u 1. minutu 2. poluvremena, asistirao je Kapunu za 2:1.

Vujadin Savić je među osvajačima Kupa, nije bio u protokolu za ovaj meč, ali se pobrinuo za atmosferu tokom slavlja.

Bilo je i navijačkih „peckanja“ zbog pobede Crvene zvezde nad Partizanom u Kupu Srbije.

„Silovanje, moj brat Đole Ivanović doneo nam je Kup, ali je jedan izgubio, a ja sam dva osvojio“, rekao je Savić aludirajući na izjavu Vladimira Stojkovića.

Inače, Đorđe Ivanović obeležio je sezonu u Sloveniji, četvrti je strelac lige sa 11 golova, tome je dodao šest asistencija.

Kada se saberu golovi i asistencije, nenadmašan je u ligi po učinku. Iza je Kolobarič iz Domžala, sa 12 golova i četiri asistencije.