Fudbaleri Intera pobedili su Veronu sa 1:0 u meču 33. kola italijanske Serije A, dok je Juventus remizirao sa Fjorentinom 1:1.

Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je novi pogodak za „violu“, ali to nije bilo dovoljno da klub iz Firence upiše pobedu.

Vlahović je pogodio efektnu „panenku“ iz penala u 29. minutu, posle igranja rukom igrača Juventusa u svom kaznenom prostoru.

Aktuelni šampion Italije izjednačio je odmah na startu drugog poluvremena kada je Alvaro Morata pogodio nakon asistencije Huana Kvadrada.

Veći deo posla obavio je Morata koji je sjajno fintirao ulevo, pre nego što je šutirao i pogodio precizno u sam ćošak gola.

Inter je pobedu na svom stadionu obezbedio pogotkom Matea Darmijana u 76. minutu.

Mateo je dobro utrčao sa levog krila i krenuo je ka sredini posle dodavanja Hakimija pa gotovo po sredini savladao golmana

Darmijan je iskoristio pas Ašrafa Hakimija da reši meč protiv ekipe našeg Darka Lazovića. Srpski internacionalac je odigrao ceo meč za Veronu, u čijem je dresu bio i Ivan Ilić.

Inter posle ove pobede ima 79 bodova na prvom mestu Serije A i grabi ka šampionskoj tituli. Verona ima 41 bod na desetom mestu, Juventus je treći sa 66 bodova, dok je Fjorentina na 14. mestu sa 34 boda.