Edin Džeko daje gol Sasuolu, Foto: EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Intera pobedili su u subotu uveče ekipu Sasuola sa 2:1, na gostovanju u sedmom kolu italijanske Serije A.

Poveo je Sasuolo golom Domenika Berardija iz penala u 22. minutu, da bi Inter stigao do izjednačenja u 58. minutu golom Edina Džeka.

Bosansko-hercegovački internacionalac je ušao samo minut ranije kao deo četvorostruke izmene koju je izvršio Simone Inzagi. Edin je ušao umesto Hoakina Koree i odmah se taj potez isplatio.

Džeko je postigao veoma efektan gol glavom, posle odlično proračunatog centaršuta Ivana Perišića, koji je loptu poslao iz dubine sa leve strane.

Pobedu Interu doneo je Lautaro Martinez pogodkom iz penala u 78. minutu, a Džeku je nekoliko minuta kasnije poništen još jedan gol zbog ofsajda.

Inter je drugi sa 17 bodova, dok je Sasuolo 13. sa sedam poena. Inter će u sledećem kolu gostovati Laciju, dok će Sasuolo ide „na noge“ ekipi Đenoe.