Inter vs Specija
Inter vs Specija Foto:EPA-EFE/FABIO FAGIOLINI

Sluti da će osvajač "skudeta" biti poznat u poslednjem kolu.

Fudbaleri Intera savladali su Speciju sa 3:1, dok je Milan sa 2:0 bio bolji od Đenoe, pa su ekipe iz „grada mode“ nastavile trku za šampionsku titulu i nakon utakmica 33. kola Serije A.

Inter je do pobede nad Specijom na gostovanju stigao bez previše poteškoća. Prvo je Marselo brozović u 31. minutu ispratio putanju lopte i iz kaznenog prostora doneo „neroazurima“ 1:0, da bi u 73. na semaforu stajalo 2:0, pošto je Lautaro Martinez iskoristio pas Ivana Perišića i pogodio za velikih 2:0.

Iako je Đulio Mađore u 88. minutu smanjio na 2:1, Aleksi Sančez je u sudijskoj nadoknadi potvrdio trijumf pogotkom iz kaznenog prostora. Inter je tako bar na kratko preskočio Milan, pošto su imali 69 bodova, jedan više od gradskog rivala.

No, Milanu je bilo potrebno samo 11 minuta kako bi promenio stanje na terenu, pošto su preko Rafaela Leaa stigli do 1:0 nakon lepe asistencije Pjera Kalulua, a na 2:0 je povećao Žunior Mesijas tri minuta pre kraja zakucavši loptu u gol.

Nakon 33 odigrana meča Milan je prvi sa 71 bodom, dva više od Intera uz utakmicu više, dok Napoli ima 66 bodova iz takođe utakmice manje u odnosu na Milan.