Iskusni golman Alkojana Hose Juan Figuerijas dočekao je pet minuta slave u senzacionalnoj eliminaciji Reala iz španskog Kupa (2:1).

Figuerijas ima 41 godinu i najveći deo karijere proveo je u španskim drugoligašima i trećeligašima.

Neki klubovi za koje je igrao, poput Granade 74, Agiljasa, ili Sijudad Mursije više ni ne postoje, a u španskoj Primeri branio je samo jednom u 23 godine dugoj karijeri.

Iako se očekivalo da će protiv najvećeg kluba na svetu primiti mnogo golova, Figuerijas je uspeo da zaustavi deset udaraca na gol fudbalera Reala iz Madrida.

Više odbrana od njega protiv Reala nije imao ni Mark Andre Ter Štegen iz Barselone, pa čak ni takav golman kakav je Jan Oblak iz Atletiko Madrida.

Alkojano je uspeo da izvuče 1:1 u regularnih 90 minuta, a Realu nije pomogao ni igrač više u poslednjih deset minuta produžetka.

Brojčano nadmoćniji tim Zinedina Zidana primio je gol u 115. minutu kojim je izgubio sa 2:1.

Figuerijas je karijeru započeo 1998. godine u Valjadolidu B, a igrao je, između ostalih, za Seltu, Granadu, Lugo i Elče pre nego što se 2019. godine preselio u Alkojano.