Fudbaleri Milana vratili su se na vrh Serije A nakon što su na svom terenu pobedili Krotone rezultatom 4:0 u utakmici 21. kola Serije A.

Milan je do vođstva stigao u 30. minutu posle sjajnog duplog pasa Ibrahimovića i Rafaela Leaa koji je Šveđenin pretvorio u svoj 13. gol u Seriji A ove sezone.

Domaćin je u nastavku meča odigrao furioznih šest minuta tokom kojih je totalno deklasirao poslednjeplasirani tim na tabeli.

Ibrahimović je posle akcije Tea Ernandeza na levoj strani postigao drugi gol na meču u 64. minutu, a pet minuta kasnije pogodak je postigao i Ante Rebić nakon asistencije Hakana Čalhanoglua.

Isti tandem režirao je i čevrti gol za „rosonere“ samo 60 sekundi kasnije, pa je tim Stefana Piolija ponovo zaseo na čelo tabele.

Srpski internacionalac Vladimir Golemić odigrao je svih 90 minuta za Krotone.

Milan ima 49 bodova, dva više od Intera, a u sledećem kolu gostovaće Speciji.

To će biti poslednji ligaški meč pred utakmicu sa Crvenom zvedzom u Ligi Evrope, koja se igra 18. februara u Beogradu.

Na ostalim mečevima, Benevento je na svom terenu remizirao protiv Sampdorije, dok je Verona poražena u Udinama rezultatom 2:0.

Darko Lazović odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je Ivan Ilić ušao u igru u 46. minutu.