Nastavljeno takmičenje u prvenstvu Nemačke.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Hofenhajm sa 2:0 u okviru 11. kola Bundeslige, dok su pobede zabeležille i ekipe Borusije DOrtmund protiv Štutgarta (5:0), Frajburga protiv Verdera iz Bremena (2:0), uz jedan ludi remi na meču Augzburg – Lajpcig (3:3).

Bavarci su sav posao završili u prvom poluremenu. Prvo je Džamal Musijala u 18. minutu asistenciju Leona Gorecke pretvorio u 1:0, da bi Maksim Čupo Moting sedam minuta pre kraja poluvremena pas Serža Gnabrija iskoristio da duplira vođstvo.

Ovo je Bajernu bila druga vezana pobeda a treća na poslednjih pet mečeva, čime su prišli na samo bod minusa u odnosu na vodeći Union, koji ima i meč manje.

Borusija iz Dortmunda je sa 5:0 pregazila Štutgart i najavila izlazak iz krize nakon što je na prethodne tri utakmice osvojila samo bod, uz briljantan nastup Jusufe Mukoka, koji je pogodio gol za 5:0, a prethodno i asistirao Rejni za 3:0.

Najluđi meč dana odigrali su Augzburg i Lajpcig.

Domaćin je vodio sa 3:0 preko Mergima Beriše u 34, Ermedina Demirovića u 51. i Rubena Vargasa u 64. minutu, i činilo se da je pitanje pobednika rešeno kada je Jago u razmaku od samo nekoliko sekundi dobio dva žuta kartona, pa je od 66. Lapcig imao igrača više.

U 73. je Andre Silva pogodio za 3:1, potom je usledilo zatišje, ali je u samo dva minuta Lajpcig u samoj završnici stigao do boda.

Prvo je Kristofer Nkunku pogodio za 3:2, a potom je Hugo Novoa Ramos iskoristio nesmotrenost poslednje linije rivala i loptu plasirao u praznu mrežu za 3:3.