Geret Bejl apsolutni je junak dana, pošto je sa tri gola predvodio selekciju Velsa do pobede nad Belorusijom 3:2.

Reprezentacija Velsa povela je golom sa penala svog najboljeg igrača u devetom minutu, ali su Belorusi uspeli da preokrenu do poluvremena.

Ipak, sredinom drugog poluvremena Bejl je izjednačio, a gol je postigao ponovo sa bele tačke. I kada je činilo da će obe selekcije odneti po bod, Bejl je pokvario planove.

Nakon centaršuta Daniela Džejmsa, Geret je ponovo pogodio ovaj put za pobedu u 93. minutu.

Ovom pobedom Velšani su se primakli Češkoj na bod zaostatka, ali uz utakmicu manjedok su se Belorusi značajno udaljili od šanse za prolazak.

Reprezentacija Severne Makedonije vodila je sa 2:0 protiv Islanda, ali su Islanđani uspeli da u poslednjih 15-ak minutu stignu zaostatak od dva gola.

Golove za Makedoniju postigli su Velkovski i Alioski, dok su strelci za Islanđane bili Bjarnason i rezervista Gudjonsen Andri.

Makedonci sada imaju bod zaostatka u odnosu na drugoplasiranu Nemačku i dva boda zaostatka u odnosu na Jermeniju, koja upravo sledeći meč igra protiv Nemačke. Treba napomenuti da Makedonci imaju i odigranu utakmicu više od Nemačke i Jermenije.

Englezi su bili ubedljivi protiv Andore (4:0), Bugarska i Albanija su minimalnim rezultatima savladali Litvaniju, odnosno Mađarsku.

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo:

Belorusija – Vels 2:3 (2:1)

(Lisakovič 29, Sedko 30 – Bejl 5, 69, 90+3)

Island – Makedonija 2:2 (0:1)

(Bjarnason 78, Gudjonsen Andri 84 – Velkovski 12, Alioski 54)