EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Zanimljiva dva meča u četvrtfinalu Kupa Italije

Fudbaleri Lacija plasirali su se u polufinale Kupa Italije, pošto su na svom terenu pobedili gradskog rivala Romu sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je Matija Zakanji iz penala u 51. minutu.

Tokom meča Lacio je uglavnom bio konkretniji rival, stvorio je više šansi, ali je Roma imala veći posed lopte, što joj nije mnogo značilo.

Pre meča navijači oba tima su napravili skandal, pošto je na tribinama izbio sukob, a bilo je korišćenja baklji i pirotehnike.

Pred kraj duela, fudbaleri su se sukobili, pa je Pedro dobio dva žuta kartona zaredom, dok su kod Rome isključeni Azmun i Menčini.

U polufinalu, Lacio će igrati protiv boljeg iz duela Juventus – Frozinone.

U drugom meču iste večeri, Milan je sa 1:2 poražen od Atalante.

Milan je poveo golom Leaa u 45. minutu, ali je do odlaska na odmor izjednačio Kupmajners.

Isti igrač je za Atalantu postigao i gol iz penala u 59. minutu, kojim je praktično i rešena utakmica.

Atalanta će u polufinalu igrati protiv Fjorentine.