Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Fudbaleri Vojvodine odigrali su na svom terenu u Novom Sadu nerešeno 1:1 protiv Čukaričkog, u derbiju 28. kola Super lige Srbije.

Vojvodina je povela golom Mihaila Ivanovića u 16. minutu, a bod beogradaskoj ekipi obezbedio je Igor Miladinović pogotkom u 25. minutu.

Ivanović je u drugom poluvremenu pogodio stativu.

Posle meča, podigla se velika bura i nije sve proteklo mirno, jer su domaći bili nazdovoljni suđenjem, pa su okružili arbitra Aleksandra Živkovića. Nastao je potpuni metež, a jedan od najnervoznijih je bio pomoćni trener Vojvodine. On je potom dobio i crveni karton.

Navijači su skandirali sudijama da su „lopovi“, a na udaru je bio i Milan Pavkov, član Čukaričkog i bivši fudbaler Crvene zvezde.

Repertoar uvreda pokazao je da navijači Vojvodine Pavkovu nisu „oprostili“ što je skoro redovno bio strelac za Crvenu zvezdu na „Karađorđu“.

Čukaričkom je to bio treći remi u poslednje četiri utakmice, a novosadska ekipa prekinula je niz od četiri pobede.

Obe ekipe sada imaju isti učinak od po 44 boda – 12 pobeda, osam remija i osam poraza, Čukarički je četvrti na tabeli, a Vojvodina je peta.

U sledećem kolu Čukarički će igrati u Bačkoj Topoli protiv TSC-a, a Vojvodina će u Pančevu igrati protiv Železničara.

Ranije tokom dana TSC je na gostujućem terenu pobedio Novi Pazar 4:3, dok je u poslednjoj utakmici dana Železničar iz Pančeva savladao Radnik sa 3:1.