Đorđe Jovanović slavi gol protiv Voždovca
Đorđe Jovanović slavi gol protiv Voždovca; Foto: Starsport

Fudbaleri Čukaričkog savladali su Voždovac sa 2:1 u prvom meču Superlige Srbije za sezonu 2021/2022 nakon preokreta.

#related-news_0

Mali beogradski derbi počeo je očajno po Voždovac, pošto su „zmajevi“ od 9. minuta igrali sa igračem manje nakon isključenja Aleksandra Stanisavljevića zbog prigovora, ali je Nemanja Milojević ipak doneo nadu „zmajevima“ da mogu do pozitivnog rezultata.

Dobio je loptu na oko 35 metara od gola Čukaričkog, napravio par koraka i savršeno šutirao, pa je nakon 16 minuta igre bilo 1:0 za goste.

Ipak, Čukarički je od tog trenutka krenuo u opštu ofanzivu koja se isplatila u završnici prvog poluvremena, kada je Đorđe Jovanović glavom zatresao mrežu Voždovca.

Kraj prvog dela obeležio je i veliki skandal, pošto je meč bio prekinut na par minuta zbog rasističkih uvreda koje su navijači Voždovca uputili fudbaleru Čukaričkog Normanu Kembelu.

Jamajčanin je na poluvremenu zamenjen, a Čukarički tokom drugih 45 minuta iskoristio inicijativu i došao do 2:1, ponovo pogotkom Jovanovića u 70. minutu.