Fudbaleri Real Madrida savladali su Atletiko u gradskom derbiju u okviru 17. kola španske Primere rezultatom 2:0, a veliki doprinos trijumfu dao je i reprezentativni napadač Srbije, Luka Jović.

Od samog početka Real je bio neuporedivo bolji rival, a prvi gol viđen je u 16. minutu utakmice, i to izuzetno efektan.

Vinisijus je centrirao sa desnog boka, lopta stigla do Karima Benzeme, a Francuz uhvatio veoma lep volej sa oko 12-13 metara i poslao neodbranjiv udarac u donji ugao gola „jorgandžija“.

Nastavio je Real da diktira dešavanja na terenu, sa druge strane Atletiko je više pažnje posvetio defanzivi, pa nisu uspeli da dođu do ozbiljnije prilike do kraja prvog dela igre.

U drugom se to malo promenilo, pa su Žoao Feliks i Kunja naterali Tiba Kurtou na reakciju, ali je Belgijanac bio na visini zadatka, sačuvao mrežu „kraljevskog kluba“, što su njegovi saigrači znali da cene.

Sredinom drugog dela igre, tačnije u 57. minutu, Madriđani su povećali na 2:0. Jović je veoma lepim driblingom „okreno“ Felipea, stvorio višak u napadu Reala, potom uposlio Vinisijusa, a on sjajno promašao Asensija kom nije bilo teško da pogodi mrežu Jana Oblaka za 2:0.

Taj rezultat ostao je na snazi do kraja, pa je Real zabeležio 13. pobedu u šampionatu, i učvrstio se na prvom mestu na tabeli Primere, ispred Sevilje (meč manje) koja ima osam bodova manje, Betisa sa devet bodova minusa, dok Atletiko, inače aktuelni prvak Španije, zauzima četvro mesto sa 29 bodova, čak 13 manje od Reala, uz meč manje.