Veliki korak ka odbrani titule.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Fulam na gostovanju 2:1 u 34. kolu i popeli se na čelo tabele Premijer lige.

Erling Holan je već u trećem minutu postigao gol sa bele tačke nakon penala koji je skrivio Tim Rim i njime je izjednačio rekord za najviše postignutih golova u jednoj sezoni (34).

Domaćin je odgovorio već u 15. minutu preko Karlosa Vinisijusa, a asistent je bio Hari Vilson.

Hulian Alvarez je golom u 36. minutu doneo novu prednost „građanima“, a u ulozi asistenta našao se Rijad Marez.

U nastavku su mreže mirovale, što je bilo dovoljno Sitiju da postane lider na tabeli sa 76 bodova, jednim više od Arsenala, ali i uz utakmicu manje.

Aleksandar Mitrović odrađivao je suspenziju na ovoj utakmici, dok je drugi reprezentativac Srbije Saša Lukić, ušao u igru sa klupe u 76. minutu.

Mančester junajted savladao je Aston Vilu na svom terenu minimalnim rezultatom. Jedini gol postigao je Bruno Fernandeš u 39. minutu. „Crveni đavoli“ sada su na četvrtoj poziciji sa 63 boda, dok je Aston Vila šesta sa 54 boda.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 16 časova, Bornmut je deklasirao Lids kod kuće 4:1, dok je Njukasl nakon preokreta na svom terenu bio bolji od Sautemptona 3:1.