Fudbaleri Mančester sitija pobedili su ekipu Fulama sa 4:1 u šesnaestini finala engleskog FA kupa.

Fulam je iznenadio „građane“ u četvrtom minutu, kada je Fabio Karvaljo pogodio na asistenciju Harija Vilsona za 1:0.

Nije prošlo ni 120 sekundi, a Siti je već izjednačio, golom Gundogana.

Ubrzo su „građani“ potpuno preokrenuli, pošto je precizan bio i Stouns, koji je iskoristio dobar centaršut Kevina De Brujnea.

Fulam se nije predavao, stvarao je šanse, ali je Siti početkom drugog poluvremena rešio pitanje pobednika.

U četiri minuta dva puta je strelac bio Marez, jednom iz penala, jednom na asistenciju De Brujnea.

Od ostalih zanimljivih mečeva, Čelsi je nakon produžetaka bio bolji od Plimuta sa 2:1. Sautemoton i Vest Hem su na isti način i istim rezultatom savladali Koventri i Kiderminster, dok je Brentford deklasiran od Evertona sa 4:1.

Podsetimo, najveću senazaciju u ovoj rundi takmičenja napravio je Midlsbro, koji je nakon penala slavio protiv Mančester junajteda u petak.