Fudbaleri Fulama pobedili su Lids junajted 3:2 u meču 13. kola engleske Premijer lige.

Fulam je nastavio svoju bajku u prvenstvu, ka kojoj ga je na Eland Roudu povukao Aleksandar Mitrović.

Rodrigo je postigao pogodak u 20. minutu za 1:0 u korist Lidsa, ali je ubrzo Andreas Pereira počeo da režira preokret „kotidžersa“.

Slabo je Lids branio prekide, Pereira je u 27. minutu iz kornera poslao do prve stative veoma dobar centaršut, a Mitrović mu se zahvalio.

Skočio je i glavom probio Melijea, zatresao mrežu i Fulam je izjednačio na 1:1.

Lids je imao neke prilike da zapreti, ali je Mitrovićev tim ipak bio bolji.

Bobi Rid je u 74. minutu bio najviši u skoku posle centaršuta Pereire i bio je precizan za 2:1.

Pobedu je overio Vilijan, ali je njegovoj egzekuciji prethodila genijalna kombinacija Mitrovića i Harisona Rida.

Srbin je dobio loptu kod gol-aut linije, bio je udvojen i pored dvojice je petom poslao loptu Ridu.

Ovaj je iz prvog kontakta kroz noge proturio loptu svom čuvaru, pre nego je poslao povratnu za uklizavanje, šut i pogodak Vilijana.

Lids je pre kraja u nadoknadi kaznio konfuziju u odbrani Fulama i dao gol za nadu ekipe sa „Elanda“, ali udarac Samervila nije promenio krajnji ishod.

Fulam je golom u 84. minutu obezbedio nova tri boda, što je najbolji start kluba mnogo godina unazad, pošto na sedmom mestu ima 18 bodova, samo tri manje od četvrte pozicije na kojoj se nalazi Čelsi.