Ženska fudbalska reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala selekciju Severne Makedonije 8:1 u petom meču kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo.

Naše fudbalerke trenutno su druge u grupi G sa devet bodova, ispred je Austrija sa 12. Trećeplasirane su Francuskinje sa šest, slede Makedonke sa dva i Kazahstan bez bodova.

Već na startu utakmice u Lazarevcu povele su Srpkinje golovima Alegre Poljak u četvrtom i osmom munutu, da bi gošće smanjile rezultat u 18. pogotkom Gentjane Roši. Ona je pred kraj prvog poluvremena isključena zbog drugog žutog kartona.

Na predah se otišlo rezultatom 3:1 posle gola Tijane Filipović u samoj završnici, dok su se u nastavku za sve pitale izabranice selektora Predraga Grozdanovića.

U listu strelaca su se upisale i Nevena Damjanović u 49, te dva minuta kasnije Jelena Čanković – obe na asistencije Filipovićeve koja je i sama u 53. drugi put zatresla mrežu.

Za konačnih 8:1 pobrinule su se Marija Radojičić u 72. i Čankovićeva u nadoknadni vremena svojim drugim pogotkom.

Fudbalerke Srbije će 10. marta u Antaliji odigrati prijateljski meč sa Belorusijim.