Fudbalska reprezentacija Francuske je pobedila selekciju Engleske u četvrtfinalu Mundijala u Kataru sa 2:1.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Heroj „trikolora“ bio je Olivije Žiru, dok je tragičar Engleske bio Hari Kejn, koji je promašio penal u 84. minutu.

U polufinalu će Francuzi igrati sa selekcijom Maroka, dok će u drugom igrati Argentina i Hrvatska.

Krenuli su Englezi silovito i prvu šansu su stvorili u 5. minutu, kada je odbrana „trikolora“ blokirala šut Fila Fodena.

Ubrzo su se Francuzi probudili i usledio je veliki pritisak, nakon čega je u 11. minutu Olivije Žiru pokušao spektakularno da postigne gol petom.

Izabranici selektora Didijea Dešana poveli su u 18. minutu, verovatno i najlepšim golom turnira, koji je postigao Orelijan Čuameni.

Francuz je precizno šutirao sa distance oko 30 metara, i golman Engleske Džordan Pikford je bio nemoćan.

Do kraja poluvremena su pokušavali Englezi da zaprete, što im je u neku ruku i uspevalo.

Šutirao je snažno Hari Kejn u 29. minutu, ali je Ugo Ljoris odlično odbranio i otklonio opasnost.

Uigrana akcija „trikolora“ nakon slobodnog udarca u 39. minutu je donela šansu Kilijanu Mbapeu, koji je loše šutirao.

Veoma grubi su bili Francuzi tokom celog meča, a Antoan Grizman je „požuteo“ u 43. minutu, nakon čega je došlo poluvreme.

Za razliku od prvog, Englezi su u drugom krenuli sjajno i stvorili su nekoliko velikih prilika.

Već u 47. minutu neverovatan šut Džuda Belingema odbranio je Ljoris, ali je Engleska u 52. minutu dobila penal, koji je Hari Kejn pretvorio u gol.

Nastavili su sa velikim pritiskom Englezi i novu šansu su imali u 60. minutu, ali je Bukajo Saka loše šutirao iz dobre pozicije.

U 70. minutu Luk Šo je probio po desnoj strani, nakon čega je Saka šutirao, ali je njegov udarac završio malo pored desne stative.

Olivije Žiru je ostao sam na sedam metara od gola Pikforda, ali je šutirao direktno u njega u 77. minutu i delovalo je da će to koštati „trikolore“.

Ipak, napadač Francuske se iskupio samo minut kasnije, pošto je postigao gol glavom za veliku prednost Francuza.

„Gordon albion“ se nije predavao i izabranici Gereta Sautgejta su izborili novi penal u 82. minutu.

Ovoga puta je promašio Kejn, i usledila je velika radost francuskih navijača.

Do kraja meča Englezi su pokušavali da izjednače, ali to nisu uspeli, a najbolju priliku je imao Markus Rašford u 99. minutu.

Kingsli Koman je bio nesmotren i napravio je faul na ivici šesnaesterca, ipak, šut Rašforda je završio nekoliko milimetara iznad gola i glavni arbitar je svirao kraj meča, nakon čega su Englezi ostali u suzama.

Engleska – Francuska 1:2