Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha doživeli su jedan od najvećih udaraca u istoriji, pošto su poraženi od Frajburga sa velikih 6:0, i to nakon što su svih šest golova primili za 37 minuta igre u prvom poluvremenu.

Navijači nisu stigli ni da se smeste udobno na tribinama a pitanje pobednika je već bilo rešeno.

Maksimilijan Egstajn je u drugom minutu meča sjajno reagovao u kaznenom prostoru i doneo Frajburgu prednost od 1:0, da bi samo tri minuta kasnije asistent kod prvog gola Kevin Šade sjajno skočio i centaršut Kristijana Gantera glavom pretvorio u 2:0.

To je bio tek početak, pošto je u 12. minutu Filip Lijenhart jedan odbitak „spakovao“ u gol, a košmarnih 19 minuta igre za Menhengladbah potvrdio je Nikolas Hofler sjajnim skokom i pogotkom nakon kornera.

Tu nije bio kraj mukama domaćih, mada je Frajburg malo usporio, pa je u narednih 18 minuta postigao još samo dva gola, i to preko Lukasa Hoelra, koji je bio najsnalažljiviji nakon odbitka, te Nika Šloterbeka, strelca gola u 37. minutu.

Od tog momenta i gosti su stali, pa je u drugih 45 minuta bilo praktično otaljavanje posla od strane Frajburga, te želja Menhengladbaha da što pre okončaju utakmicu.

Frajburg je tako postao prva ekipa u istoriji Bundeslige koja je postigla pet golova u prvih 25 minuta igre na gostujućem terenu, a ujedno i druga u istoriji nemačkog prvenstva koja je uspela u tome, računajući i domaće ekipe. Jedini tim kom je to dosad pošlo za rukom je upravo Menš, koji je 1984. godine postigao pet pogodaka za 25 minuta protiv Braunšvajga.