Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Borusiju iz Dortmunda u spektakularnom meču 14. kola nemačke Bundeslige sa 3:2.

Očekivali su navijači spektakl od dva najbolja nemačka tima, i vinovnici Klasikera nikako nisu razočarali.

Prva je do prednost stigla Borusija i to posle samo pet minuta igre, kada je Julijan Brant lep pas Džuda Belingema iskoristio za lep dribling i potom precizno pogodio mrežu Bavaraca.

No, samo četiri minuta kasnije lošu procenu odbrane Borusije pri jednoj dugoj lopti iskoristio je Tomas Miler, prosledio pas ka Robertu Levandovskom, a Poljak nemilosrdno pogodio bliži ćošak.

Potom je Erling Holan iz kontre loptu poslao pored stative, sa druge strane Levandovski nije bio dovoljno precizan, a dva minuta pre kraja poluvremena Kingsli Koman je iskoristio lošu reakciju Matsa Humelsa u kaznenom prostoru i nakon odbitka pogodio za 2:1.

Već početkom drugog poluvremena Holan je doneo 2:2 kada je Belingemov pas pretvorio u izjednačenje.

Utakmice Bundeslige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON Sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

Konačnih 3:2 i pobedu Bajernu doneo je Levandovski, pošto je prethodno Humels igrao rukom u kaznenom prostoru, a Poljak pogodio gol sa penala za veliki trijumf.

Na ovom meču viđena je i jedna izuzetno ružna scena, kada je Brant u 66. minutu doživeo sudar sa Dajoom Upamekanom, nakon čega je udario glavom o teren i ostao da leži nepomično na terenu. Nakon intervencije medicinske službe, on je napustio igru na nosilima.

U 78. minutu je zbog burnog protesta crveni karton dobio Marko Roze, trener „Milionera“.

Arminija B. – Keln 1:1 (0:1)