Fudbaleri Ajaksa znatno su sebi iskpomplikovali situaciju u borbi za titulu prvaka Holandije. U okršaju sa direktnim rivalom AZ Alkmarom pretrpeli su poraz, 0:2 (0:1).

Bio je to susret 25. kola Erdivizije u kojoj su izabranici trenera Erika Ten Haga ušli sa 53 boda, tri više od AZ Alkmara.

Očekivalo se da sa novom „trojkom“ odmaknu na šest bodova i tako pobegnu i njima, kao što su uradili sa Fejenordom i PSV-om, koji sada imaju šest, odnosno sedam bodova manje.

Međutim, igrači AZ Alkmara su hrabrom igrom u „Amsterdam areni“ iznenadili sve i stigli do velikog trijumfa.

Reprezentativac Srbije, Dušan Tadić, koji je proteklih dana bio na meti brojnih kritičara u Holandiji, pre svega bivših igrača Ajaksa, odigrao je svih 90 minuta, ali bez značajnijeg učinka.

Mogao je već u drugom minutu da donese prednost Ajaksu, ali je njegov udarac glavom odbranio golman gostujuće ekipe.

Samo dva minuta kasnije, usledila je kazna, Miron Boadu je utrčao i precizno šutirao sa desetak metara, lopta se od leve stative odbila u mrežu.

Do poluvremena, dominirali su gosti koji su imali još četiri prilike za gol, ali nije bilo promene.

Ajaks je pokušao u nastavku, nekoliko solidnih prilika imali su „kopljanici“ preko Nikolasa Taljafika, ali nije bio precizan.

Kazna je stigla u 75. minutu, Teup Kupmeiners je poslao dugu loptu iz kaznenog protora Alkmara, pravo pred gol Ajaksa, na vreme je utrčao Osama Idrizi, lobovao je golmana Onanu za konačnih 0:2.

Ranije tokom dana, odigran je još jedan susret ekipa koje se bore za titulu.

PSV je kao domaćin protiv Fejenorda odigrao nerešeno, 1:1 (0:1).

Gosti su poveli golom Botegina u 33. minutu, da bi Kod Gakpo u 47. minutu izjednačio na konačnih 1:1