Fjorentina je pobedila Udineze u petom kolu Serije A u izuzetno uzbudljivom meču s pet golova - 3:2 (2:1). Strelac drugog gola za "ljubičaste" bio je srpski reprezentativac Nikola Milenković.

„Viola“ ove sezone za sada igra u sistemu toplo-hladno, ali je došla do drugog trijumfa, uz isto toliko poraza i remi na startu Serije A.

Kastrovili je doneo prednost domaćinu na „Aretmio Frankiju“ već u 11. minutu, da bi u 21. loptu glavom zakucao u mrežu Nikola Milenković.

Stameni defanzivac koji igra odlično, kako u nacionalnom, tako i u ljubičastom dresu, pogodio je metu iz neposredne blizine i olakšao posao svom timu da na kraju dođe do bitne pobede.

Ipak, daleko od toga da je bilo lako Fjorentini. Okaka je u 43. minutu smanjio prednost i vratio rezultatsku neizvesnost.

Na startu drugog poluvremena, posle svega šest minuta Kastrovili je ponovo stigao do pogotka, vrativši „violu“ na bezbedno odstojanja.

Konačnih 3:2 u 86. minutu postavio je Okaka drugim golom na meču.

Osim Milenkovića koji je odigrao svih 90 minuta, na terenu je u redovima domaćeg sastava do 66. minuta bio i drugi srpski reprezentativac Dušan Vlahović.