Trijumf nad Bolonjom.

Fudbaleri Fjorentine savladali su Bolonju 2:1 na svom terenu u 12. kolu Serije A.

Gijakomo Bonaventura je doveo u prednost domaće u 17. minutu na asistenciju Mbale Nzole. Gosti su izjednačili u 33. minutu kada je Došua Zirzke bio precizan sa bele tačke. Bolonja je već u prvom poluvremenu uspela da dođe do potpunog preokreta u petom minutu sudijske nadoknade, kada se u strelce upisao Rikardo Orsolini, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Nikolas Gonzales je doveo u prednost Fjorentinu u nastavku utakmice, tačnije u 48. minutu. Ispostaviće se da je ovo i konačan rezultat utakmice.

Reprezentativac Srbije, Nikola Milenković, odigrao je svih 90 minuta u redovima domaće ekipe.

Fjorentina je šesta na tabeli sa 20 bodova i ponovo se našla u zoni koja vodi u evropska takmičenja naredne sezone.