Ko bi rekao da će ovakva dva "šamara" da dožive igrači Ćavija Ernandeza u samo nekoliko dana?

Fudbaleri Barselone poraženi su od Kadiza u meču 32. kola španske Primere.

Kadiz je prvu pobedu na Kamp Nou u istoriji ostvarnio „minimalcem“ 1:0.

Jedini strelac za goste bio je Lukas Perez koji je i u prvom poluvremenu imao šansu za pogodak.

Perez je pogodio u 48. minutu posle nesrećne odbrane golmana Mark Andre ter Štegena i pokušaja Sobrina, posle čijeg je odbitka reagovao Perez.

Kadiz je tokom meča pokušavao da napadne, a kada je došao do prednosti, onda je otežavao posao protivniku.

Terao je igrače Barselone na teške šuteve i Luk de Jong i Pjer Emerik Obamejang su to mogli da promene.

Međutim, Ledezma je reagovao odlično, sprečio je pogodak i onda je Kadiz u završnici propustio priliku da potpuno nokautira slavnog rivala.

Alehandro Fernandez Iglesijas je bio neprecizan u odličnoj šansi, što nije umanjilo bolan udarac , drugi zaredom.

Prethodno je na svom terenu izgubila u četvrtfinalu Lige Evrope od Ajntrahta iz Franfurta.

Filip Kostić je sa dva gola i asistencijom za 3:2 i eliminaciju Katalonaca, prilično uzdrmao Barselonu, koja je sada upisala poraz i u domaćem šampionatu.

„Blaugrana“ ima 60 bodova na drugom mestu Primere, ali prvoplasirani Real beži čak 15 bodova na prvom mestu, dok je Kadiz sa 31 bodom na 16. mestu.