Filip Kostić, fudbaler Ajntrahta asistirao je u porazu svog tima od Hofenhajma, u meču 14. kola Bundeslige.

Ajntraht je izgubio 3:2, a Kostić je uposlio Gonsala Pasijensiju u 72. minutu za drugi pogodak tima iz Frankfurta.

Kostićev tim je poražen, iako je prvi poveo u meču, golom Rafaela Borea u 15. minutu. Već u 24. je Denis Gajger doneo izjednačenje Hofenhajmu, za koji ni ovog puta nije igrao Mijat Gaćinović.

Posle pogotka Gajgera, u strelce se upisao i Žoržinjo Ruter u 30. minutu i već tada je Hofenhajm poveo, da bi prednost uvećao u 59. minutu, pogotkom Dijadije Samasekua.

Gledajte Bundesligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Bundeslige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Konačan rezultat postavio je Pasijencija posle veoma dobrog centaršuta srpskog reprezentativca. Pasijencija je prihvatio Kostićevu loptu grudima i onda je zakucao u mrežu sa sedam, osam metara.

Hofenhajm posle ovog trijumfa ima 23 boda na četvrtom mestu, dok je Ajntraht sa 18 bodova na 13. poziciji Bundeslige.

Podsećamo, Kostić je i u prošlom meču protiv Union Berlina imao asistenciju, a u pretprošlom je postigao gol protiv Frajburga. Ukupno ima tri gola i osam asistencija ove sezone.