"Stara dama" se izvukla.

Sampdorija i Juventus su se sastali na Alijanc stadionu u meču 26. kola Serije A, a nakon jednog od najčudnijih prvih poluvremena ove sezone izabranici Maksimilijana Alegrija stigli su do trijumfa – 4:2.

Juventus je golom Bremera u 11. minutu poveo sa 1:0, Adrijen Rabio je u 26. duplirao prednost, ali je onda krenuo horor torinskog tima.

„Fenjeraš“ na čijoj klupi sedi Dejan Stanković je uspeo da za dva minuta potpuno uzdrma Juventus sa dva gola od kojih je prvi dao Tomazo Auđelo u 31. minutu, a drugi Đuričić u 32. minutu.

Đuričić je sjajno istrčao u akciji u kojoj je Alesandro Zanoli vukao loptu desnom stranom.

Srpski igrač je utrčao iz drugog plana, ubacio se u sredini i po zemlji šutirao za 2:2 i potpuni egal na poluvremenu u meču koji znači mnogo Sampi.

Đuričićev tim se bori za opstanak u Seriji A i svaki bod mu znači da se pomakne sa mrtve tačke, tim pre što Specija na bezbednom 17. mestu beži čak 12 bodova.

Ipak, iako su bili na dobrom putu da šokiraju favorizovanu ekipu iz Torina, gosti iz Đenove su u drugom poluvremenu poklekli.

Prvo je u 64. minutu Adrijen Rabio pogodio sa ivice kaznenog prostora za 3:2, potom je pet minuta kasnije Dušan Vlahović promašio penal, ali je u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena Matijas Sule glavom odbitak sproveo u mrežu za 4:2.