FK Mančester junajted, FK Everton

Fudbaleri Mančester junajteda i Evertona odigrali su nerešeno 1:1, u prvoj utakmici sedmog kola Premijer lige.

Posle remija na „Old Trafordu“, i Junajted i Everton su propustili priliku da izbiju na prvo mesto na tabeli Premijer lige.

Oba tima imaju po 14 bodova i zauzimaju drugu, odnosno treću poziciju. Isti broj bodova ima i Liverpul koji će u derbiju kola dočekati Mančester siti.

Junajted je poveo dva minuta pre kraja prvog poluvremena golom Antonija Marsijala. Bruno Fernandeš je poslao dobru loptu u kazneni prostor, a Marsijal je šutirao iz prve i pogodio pod prečku.

Izjednačenje i bod Evertonu doneo je Andros Tausend u 65. minutu. Sve je počelo posle lošeg kornera koji je izveo Fernandeš, Demaraj Grej je potom došao do lopte, dodao je do Abdulaja Dukurea koji je proigrao Tauzenda.

Ekipa Rafaela Beniteza je u 85. minutu povela, ali je pogodak Jarija Mine poništen zbog ofsajda, pa je na kraju ostalo 1:1.

Fudbaleri Junajteda će u narednom kolu, posle reprezentativne pauze, gostovati Lesteru, dok će Everton dočekati Vest Hem.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta. (Promo)